UWAGA na maślany olej!

Ostatnio pojawił się na rynku OLEJ RZEPAKOWO-LNIANY o smaku maślanym. Jednym z jego składników jest aromat maślany nadający tej „substancji” smak masła.

AROMAT MAŚLANY jest substancją aromatyzującą powodującą odkładanie się złogów w oskrzelikach, małych kanalikach powietrznych w płucach, co powoduje zaburzenie wymiany gazowej tlenu na dwutlenek węgla, a płuco ulega nieodwracalnym uszkodzeniom. U dzieci powoduje astmę.

Dietetycy twierdzą, że nie można łączyć oleju rzepakowego z olejem lnianym, bowiem trwałość oleju lnianego jest bardzo krótka i wynosi zaledwie 1 miesiąc, zaś termin trwałości oleju rzepakowego to 1 rok.

Olej lniany spożywa się wyłącznie na zimno, nie wolno go podgrzewać ani używać do smażenia, bowiem traci wówczas wszystkie swoje właściwości odżywcze; staje się bombą wolnych rodników powodujących ogromne spustoszenie w naszym organizmie.

Między innymi wywołuje przewlekłe stany zapalne, które prowadzą do zaburzeń krążenia i nowotworów.

Badania załączone na stronie firmy, która sprzedaje ten olej są analizą chemiczną a nie badaniem medycznym.

Ostrzegamy przed zakupem i używaniem tego oleju!

Już dziś mamy sygnały znacznego pogorszenia się stanu zdrowia osób, które ten olej rzepakowo – lniany konsumują. Firma, która to produkuje jest nieznana, pochodzenie składników jest niewiadome, skład ilościowy i jakościowy jest niezbadany. Wszystkie
informacje o produkcie są ogólnymi informacjami, które można wyczytać w internecie.

Dystrybucja opiera się na informacjach „psychologicznych”, np. że „nie zawiera cholesterolu” i wielu podobnych lnformacjiach. Żaden tłuszcz roślinny nie zawiera cholesterolu! Zawiera natomiast witaminę E i Omegę 3. Każdy olej rzepakowy zawiera te składniki.

B.M.Turzyniecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *